• sproztoka5

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka2

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka3

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

 • sproztoka1

   

   

  "Bądź sobą - szukaj własnej drogi..." 


  Janusz Korczak

   

Smaller Default Larger

Wycieczka do Warszawy

W dniach 04-06 maja 2022 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie: Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów Rzeczypospolitej, Historycznego zespołu miasta z Traktem Królewski i Wilanowem, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszego dnia zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Wilanowie. Tam podzieleni na grupy uczestniczyliśmy w warsztatach: młodsza grupa w zajęcia z kaligrafii, starsza w drukarskich. Po zakończeniu warsztatów wszyscy udaliśmy się na spacer po Ogrodach otaczających Pałac w Wilanowie.

Następnym punktem było zwiedzanie Łazienek Królewskich. Podzieleni na grupy zostaliśmy oprowadzeni przez przewodników po Starej Oranżerii z Teatrem Królewskim, a następnie udaliśmy się na spacer po parku (zobaczyliśmy m.in.  Pałac na Wyspie, Pomnik Chopina, Amfiteatr).

Na zakończenie dnia pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie po wyjechaniu windą na taras widokowy podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego. Przewodnik oprowadzał nas po przepięknych komnatach zamkowych (Sala Tronowa, Sala Rady, Pokój Konferencyjny, Pokój Marmurowy, Apartamenty Królewskie), opowiadając o historii zamku, jego mieszkańcach i ciekawostkach.

Po wizycie w zamku udaliśmy się z przewodnikiem na zwiedzanie Starego Miasta. Spacerując uliczkami zobaczyliśmy: archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta, Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca. Następnie przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem. Naszą wędrówkę zakończyliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Kolejnym punktem wycieczki był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Ostatnim miejsce, które zobaczyliśmy tego dnia było Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycje ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych Warszawiaków, fotografie autentycznych scen powstańczych i bohaterów zrywu. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też niedługi, ale przejmujący film w 3D pokazujący miasto zaraz po wyzwoleniu jako istne „morze ruin”.

W trzecim dniu w pierwszej kolejności udaliśmy się na Stadion Narodowy.

Wizytę w Warszawie zakończyliśmy w Centrum Nauki Kopernik gdzie uczniowie mieli okazję zaspokoić swoją ciekawość oraz naturalną potrzebę poznawania świata, poprzez oglądanie różnego rodzaju eksponatów, udział w doświadczeniach oraz eksperymentach.

Galeria zdjęć